Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”.

W dniach 18-19 września 2018 r. w Warszawie odbyła się 12. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”.Po raz drugi uczestniczyła w tym wydarzeniu nauczycielka naszej szkoły Joanna Zemela-Mondry. Jak co roku, konferencja poświęcona była szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Adresatami wydarzenia byli przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych. Podczas konferencji zaprezentowane były między innymi wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online, wyzwania w zakresie bezpieczeństwa internetowego, a także nowe pomysły w zakresie zastosowania nowych mediów i nowych technologii w procesie edukacji dzieci i młodzieży.Joanna Zemela-Mondry była nielicznym (jedynym) przedstawicielem powiatu, województwa na tej konferencji. Materiały, które pani Joanna Zemela-Mondry przywiozła z konferencji będą dostępne dla rodziców, uczniów i nauczycieli w bibliotece szkolnej.