CYRANKA

Na terenie Nadleśnictwa Rybnik w obwodzie łowieckim nr 131 działa Koło Łowieckie „CYRANKA” w Knurowie. Członkowie koła od kilku lat zapraszają na lekcje o leśnej przyrodzie uczniów knurowskich szkół podstawowych.

W piątek 21 września dzieci z klas Ia, Ib i  klasy IIb wyruszyły na pieszą wycieczkę do lasu. Uczniowie w zamian za zbiórkę kasztanów i żołędzi mieli okazję gościć w domku myśliwskim Koła Łowieckiego „CYRANKA”. Tegoroczna wycieczka była wyjątkowo udana.

Na początek podczas spaceru leśnymi ścieżkami dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o lesie pana Marka Starościka i Lesława Domogały.

Na polanie wokół domku zostaliśmy powitani przez myśliwych: Panią Celinę Domagała, Pana Dariusza Jazgar – łowczego oraz Pana Tomasza Kowola, którzy przygotowali dzieciom pyszny poczęstunek. W kręgu przy ognisku dzieci otrzymały ciekawą lekcję o leśnej przyrodzie. Panowie myśliwi barwnie opowiadali o zwierzynie łownej, o leśnej roślinności, a także o zasadach gospodarki łowieckiej. Mieliśmy okazję usłyszeć sygnały łowieckie zagrane z dużym kunsztem na rogu myśliwskim przez pana Lesława Domogałę.

Dzieci były zainteresowane lekcją.  Piękna pogoda pozwoliła także na wesołą zabawę na leśnej polance. Wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty potwierdzające udział w prelekcji oraz pamiątkowe odblaski.

Spotkania takie przynoszą wiele korzyści. Wpływają na kształtowanie w środowisku właściwego wizerunku myśliwych.  Omówione mogło się odbyć dzięki życzliwości członków koła. Uczestnicy wycieczki i ich opiekunowie serdecznie dziękują za ciepłe przyjęcie.

Organizatorami wycieczki były Panie: Halina Bajszczak, Joanna Grobosz i Joanna Zawadzka